Thera Trainer e-go

Akcia
Značka: Thera Trainer
€156 990
Na dotaz

THERA-Trainer e-go je vhodný pre všetkých pacientov, ktorí dokážu stáť na zemi v bezpečnom prostredí.

Detailné informácie

Podrobný popis

CIELE TERAPIA nácviku chôdze!

»Najprv sa naučí chodiť, POTOM MÔŽETE behať!«

Hlavné ambíciou každého pacienta je znovu získať nezávislosť a najdôležitejším prvkom nezávislosti je väčšinou schopnosť chôdze. Ale nemôžete sa naučiť chodiť bez chôdze. Ktokoľvek chce vedieť správne chodiť, musí chôdzu precvičovať.

chodiť LEPŠIE

Dôležitým cieľom terapie je vždy zlepšiť držanie tela pri chôdzi. Aby sme to dosiahli, potrebuje celý systém fyziologickú aktiváciu, to znamená, fyziologickú cvičenie pre chodidlá, nohy, panvu, paže a hornú časť tela.

ZRÝCHLENIA

Ďalším dôležitým cieľom terapie je rýchlosť chôdze. Zdraví ľudia môžu rýchlosť svojej chôdze prispôsobiť situácii. Príliš pomalá chôdza, akú môžeme často pozorovať u neurologických pacientov, je neekono- loptičkou a vyžaduje príliš veľa energie.

UJSŤ VZDIALENOSŤ

Na život každého pacienta má veľký vplyv, či dokáže ujsť 5 alebo 50 metrov, pretože každým cových rem sa stáva nezávislejším. Je nutné zlepšiť silu a výdrž. To znamená, že pacienti musia častejšie cvičiť na hranici svojich osobných možností.

chodiť BEZPEČNE

Pacienti, ktorým chýba istota, moc nechodí. Jediný spôsob, ako získať istotu pri chôdzi, je regulovaný a intenzívny nácvik chôdze. Pacienti však potrebujú chodiť bez opory a odľahčenie. Jedine také cvičenie naštartuje balančné reakcie a je nevyhnutné na to, aby pacient začal chodiť, dokázal sa otočiť na mieste, zatočiť a zastaviť.

AKO SI precvičiť voľnej chôdze?

Na rehabilitačných chodníkoch s podporným systémom hornej časti tela je chôdza čiastočne ovplyvnená práve z dôvodu použitia podporného systé- mu. Cvičenie na chodníkoch je preto perfektný pre tých, ktorí sa snažia o prvé kroky v počiatočnej fáze rehabilitácie. Pacient by však mal začať chodiť čo najskôr po zemi. Pacienti väčšinou využívajú vysoké chodiace rámy s alebo bez sedátok. Ďalšou alternatívou je chôdza s chodítkami alebo dvoma palicami. U všetkých týchto pomôcok plní hornú časť tela a paže podpornú funkciu, ktorá bráni ich využitie v dynamickom procese chôdze. Dokonalé cvičenie by preto znamenalo nechať chodiť pacienta v miestnosti, kde neexistuje žiadne riziko pádu a zároveň je celé telo zapojených do procesu chôdze. THERA-Trainer e-go túto možnosť nácviku »naozajstné« chôdze ponúka tým, že je možné zatočiť doprava a doľava, chodiť "cikcak" a to všetko pri správnom držaní tela.

 

Thera trainer e-GO

Thera trainer e-GO 2