Otázky a odpovede

Je nutné zaplatiť požičovné za motodlahy vopred, skladá sa nejaká kaucia?
Áno. Skladá sa 200€ kaucia vopred, požičovné sa vyúčtuje vždy až v deň vrátenia motodlahy.

Je možné nechať si motodlahy priviezť až domov?
Áno. V prípade týždenného prenájmu motodlahy po Bratislave dovážame zdarma. V prípade najmenej 14 denného prenájmu dovážame motodlahy zadarmo po Slovensku kuriérskou spoločnosťou DPD. 

Ako často mám na motodlaze cvičiť?
Na motodlahe sa odporúča cvičiť 3x až 4x denne, 30 - 60 minút.

Ako dlho dobu je vhodné na motodlahe cvičiť?
Po plastike väzu väčšina našich klientov motodlahy k rehabilitácii využíva 14 dní. Po operácii TEP kolena a alebo TEP bedra sa na motodlahe odporúča rehabilitovať až 3 týždne.

Keď som si nechal motodlahu poslať, ako ju mám vrátiť?
Stačí nám deň pred zamýšľaným vrátením zavolať a my vám objednáme prepravcu, ktorý u vás nasledujúci deň motodlahu medzi 8 a 18 hodinou vyzdvihne.

Ako je motodlaha ťažká a vojde sa mi do auta?
Motodlaha váži 11 kg a pohodlne sa zmestí do kufra auta alebo na zadné sedačky.

Komu je oxygenoterapia určená?
Oxygenoterapia je určená pre pacientov s chronickou respiračnou insuficienciou. A tiež na liečbu celého radu cievnych ochorení pre zvyšovanie výkonnosti a zlepšenie kvality života v domácej starostlivosti.

Komu oxygenoterapia nie je určená?
Oxygenoterapia nie je vhodná pre pacientov trpiacich epilepsiou, po transplantácii orgánov a pri infekcii dýchacích ciest a pľúc.
Je oxygenoterapia nebezpečná?
Každá liečba so sebou nesie isté riziká. Vždy je preto potrebné aplikácii oxygenoterapia diskutovať so svojím lekárom. On Vám oznámi, akú koncentráciu kyslíka potrebujete.

Môžem si prenajať kyslíkový koncentrátor - oxygenátorom na dlhšiu dobu?
Kyslíkové koncentrátory - oxygenátorom prenajímame na neobmedzenú dobu. Potrebu prenájmu vždy určuje pacient.

Je vhodná oxygenoterapia aj pre fajčiarov?
Oxygenoterapia zmierňuje negatívne dopady fajčenia. Preto je vhodná aj pre fajčiarov. Neďaleko oxygenátorom je však prísny zákaz fajčenia.

Ako dlho môžem kyslíkový koncentrátor - oxygenátorom používať?
Kyslíkový koncentrátor - oxygenátorom je využívaný podľa potrieb pacienta. Pri DDOT je oxygenoterapia aplikovaná minimálne 16 hod denne s pauzami nepresahujúcimi 2 hodiny medzi aplikáciou liečby.

Mamička je stále v nemocnici a majú ju pustiť domov až za cca 14 dní. Je nutné si prístroj rezervovať?
Väčšinou máme dostatok prístrojov k dispozícii. Sme schopní ich expedovať okamžite na výdajných miestach či do 48 hod po celej Slovenskej republike. Nie je tak potrebné volať dopredu. Pokiaľ chcete mať ale istotu, môžete si zavolať o rezerváciu produkte a prístroj bude u vás vo chvíli, keď sa Váš príbuzný či vy vrátite do domáceho prostredia.