Recenzia motodlahy K1 Klasik na koleno

Vyberáte motodlahu, aby ste sa dostali rýchlejšie do formy po operácii ACL, TEP alebo po inom chirurgickom výkone na kolennom kĺbe? Vyskúšali sme za vás perfektnú motodlahu Artromot K1 Klasik na koleno. V článku nájdete, ako prístroj funguje, aké má výhody a nevýhody a či sa vám vypožičanie motodlahy skutočne oplatí.

Pre koho je motodlaha určená

Motodlaha Artromot K1 Klasik sa hodí pre pacientov, ktorí sú po plastike predného krížového väzu ACL, po operácii TEP bedrového kĺbu, TEP kolena, prípadne po inej operácii kolenného kĺbu či kolenných väzov . Motorovú dlahu využijú pacienti pri artrotomii (menisektomii, artroskopii), po artroplastike aj implantácii endoprotézy, po operatívne zaistených fraktúrach, po operácii mäkkých tkanív v blízkosti kĺbu, pri operatívnych výmenach svalov, pri korekčnej osteotomii, pri resekcii tumoru blízko kĺbu, v prípade artrolýzy, pri prebehnutých zápalov, pri distorzii a pomliaždeninách kĺbov. Aby ste mohli používať motodlahy, nepotrebujete žiadne špeciálne vedomosti. Jej obsluha je jednoduchá, rýchla a bezproblémová. Model Artromot K1 Klasik využijete na rehabilitáciu bedra a kolena. Cieľom celej rehabilitácie je zvýšenie hybnosti rozsahu ohybu a napnutie v kolennom alebo bedrovom kĺbe .

Ako sa motodlaha obsluhuje

Motodlaha sa obsluhuje diaľkovým ovládaním, na ktorom nájdete štyri gombíky a červené tlačidlo. O tomto modeli sa hovorí, že je na obsluhu najjednoduchší na trhu. Pomocou gombíkov si navolíte stupne v napnutí (extenzii) a v ohybe (flexii). Ďalej je možné nastaviť pauza v napnutí a ohybe. Cvičenie sa začne stlačením červeného tlačidla. Cvičenie prerušíte stlačením akéhokoľvek gombíka alebo červeného tlačidla na ovládači.

Ako sa udržuje

Motodlahy môžete utrieť vlhkou handričkou a osušiť. Údržba je veľmi jednoduchá, hygienická.

Ako sa prístroj nastaví

Kompaktná motodlaha sa doma ľahko prispôsobí vašej končatine. Prístroj sa nemusí špeciálne upravovať pre pravú a ľavú končatinu, čo je jeho veľká výhoda. Poďme sa podrobnejšie pozrieť na to, ako presne upravíte motodlahu pre rehabilitovanú končatinu. Zmerajte dĺžku stehennej kosti od veľkého trochanteru ku kĺbovej štrbine, zapnite prístroj a nastavte motodlahy do nulovej pozície. Na spodnej kovovej stupnici motodlahy nastavte nameranú dĺžku stehennej kosti. Pre zjednodušenie: veľkosť vašich topánok je približne rovnaká ako dĺžka stehennej kosti. Túto pozíciu zafixujete čiernymi bočnými kolieskami.

Teraz už len stačí položiť nohu do motodlahy tak, aby bol kolenný kĺb presne v mieste, kde je čierny kĺb motodlahy. Pomocou otočných koliesok na topánke nastavte vzdialenosť topánočky tak, aby v nej bola päta pevne ukotvená - posuniete ju dozadu alebo dopredu. Zapnite biele pásky cez chodidlo, nastavte plastovú podperu stehná a lýtka, skontrolujte, že kolenný kĺb zodpovedá kĺbu motodlahy. Sklon topánočky nastavte podľa potrieb pacienta - môžete ju opäť polohovať pomocou čierneho kolieska.

Ako sa s motodlahou rehabilituje

Používanie motodlahy je veľmi jednoduché . Ľahnete si na posteľ, jednu končatinu necháte voľne položenú na podložke, druhú umiestnite do pripraveného priestoru na motodlahe pre postihnutú končatinu. Ďalej už len stačí ovládať motorovú dlahu diaľkovým ovládačom podľa toho, ako chcete s končatinou pasívne cvičiť - teda akú flexiu a extenziu práve potrebujete. Na diaľkovom ovládaní si navolíte rýchlosť až do 200 ° / min, maximálny rozsah pohybu v kolennom kĺbe od -10º v extenzii až do 120º vo flexii.

Ako sa motodlaha prepravuje a skladá

Motodlaha sa zloží do kompaktného balíčka s hmotnosťou 11 kilogramov. Prepravíte ju pohodlne v kufri osobného auta.

Prečo si ju zamilujete

 • Veľkou výhodou je jednoduché ovládanie . Jednoducho navolíte na diaľkovom ovládači, aký rozsah pohybu potrebujete, a motodlaha cvičí za vás správne a efektívne.
 • Veľmi praktická je tiež protišmyková podložka na spodnej strane motodlahy .
 • Nohu vsuniete do topánočky, ktorú možno jednoducho umyť vlhkou handričkou. Rovnako tak je možné celý prístroj pekne utrieť. Ak budete motodlahy používať niekoľkokrát denne, jednoducho ju na konci cvičenia vyčistíte.
 • Prístroj vám zaručuje anatomicky správny pohyb končatiny .
 • Vďaka veľkému rozsahu pohybu v extenzii a vo flexii sa táto motodlaha hodí aj pre vrcholových športovcov , ktorí sa venujú futbalu, krasokorčuľovanie, gymnastike a hokeju, hádzanej, golfu, vrcholovému alebo rekreačnému športu a ďalším športom.
 • Vďaka veľmi intenzívnemu a správnemu cvičeniu sa pohyblivosť kĺbov obnoví rýchlejšie . Výrazne sa zníži pravdepodobnosť vzniku komplikácií , ktoré sú zapríčinené dlhodobým znehybnením kĺbov. Zahojenie chrupaviek a väziva sa podporí. Predtým sa vstrebú opuchy a kĺb nestuhne . Zlepší sa lymfatická cirkulácia mäkkých tkanív v kolennom kĺbe.

Ako často rehabilitovať

Cvičiť na motodlahe môžete až 3 hodiny denne v niekoľkých sekvenciách . Jedno cvičenie môže trvať okolo pol hodiny až hodiny a denne využijete motodlahu štyrikrát až šesťkrát podľa vašich potrieb.

Možnosti kúpenia či vypožičania

Motodlahy si požičiate priamo u nás v požičovni motodlahy . O prístroj je enormný záujem , a ak viete, že ho budete potrebovať, ste po operácii TEP či ACL, neváhajte si motodlahy zarezervovať s dostatočným predstihom. V niektorých mesiacoch je o motodlahy veľký záujem, a preto je pre vás najlepšie, keď si motodlahu objednáte ešte dnes. Zavolajte nám na telefónne číslo +421 911 02 33 66, alebo nás kontaktujte e-mailom na info@proormedent.sk. Požičanie na jeden deň stojí 10€, od 31. dňa zaplatíte 9€/deň.

Dôležité parametre

 • Flexia / extenzia - kolenný kĺb: -10 ° - 0 ° - 120 °
 • Flexia / extenzia - bedrový kĺb: 0 ° - 7 ° - 115 °
 • Rýchlosť: 200 ° / min
 • Hmotnosť: 11 kg
 • Rozmery: 97 x 36 x 23 cm
 • Výška pacienta: od 120 do 200 cm
 • Maximálna hmotnosť končatiny: do 30 kg
 • Možnosť "zamknutie" ovládača: ÁNO
 • Pauzy v extenzii a vo flexii: 0 - 59 sekúnd / 1- 59 minút

Pomer ceny a kvality

Zapožičanie motodlahy stojí na jeden deň 10€ . Za túto cenu si požičiavate kvalitný a prepracovaný prístroj, ktorý vám pomôže vrátiť sa k športovým i bežným aktivitám , ktoré ste bez problémov vykonávali pred úrazom, podstatne rýchlejšie . Vďaka pravidelnému používaniu motodlahy sa výrazne zníži pravdepodobnosť výskytu komplikácií spojených so stuhnutosťou kĺbov . Opuchy budú ustupovať rýchlejšie. S prístrojom budete rehabilitovať správne a efektívne. Za nízku cenu sa vám dostáva vysoká kvalita a komfort pri domácej rehabilitácii . O motodlahy býva veľký záujem, a preto si ju radšej rezervujte ešte dnes.

Výhody motodlahy

 • Jednoduché nastavenie a ovládanie
 • Pohodlie
 • S motodlahou budete rehabilitovať správne a efektívne v pohodlí domova.
 • Pohyblivosť kĺbov sa obnoví rýchlejšie.
 • Opuchy sa vstrebú skôr a kĺb nestuhne.
 • Môžete rehabilitovať pravidelne podľa vašich potrieb - aj večer pri televízii.

Nevýhody

 • O motodlahy býva v niektorých mesiacoch enormný záujem. 

Hodnotenie: 5 hviezdičiek

Objednajte si ju ešte dnes.⇓
Prenájom - Kolenná motodlaha Artromot K1 Klasik

 

Autor článku

Fyzioterapeut Pavel Székely, Dis

Pôsobí ako fyzioterapeut v rehabilitačnom stredisku Dopravného podniku hl. mesta Prahy už 27 rokov. Od roku 2003 pôsobí ako stály člen realizačného tímu a fyzioterapeut reprezentácie Českej republiky v LaCrosse.

Prečítajte si tiež:

 1. Všetko o rekonštrukcii predného skríženého väzu kolena (ACL) 
 2. Rehabilitujte s motodlahou a vráťte sa po operácii TEP k športu rýchlejšie
 3. Artroskopia je rýchly zákrok s nízkym rizikom komplikácií