Rehabilitujte s motodlahou a vráťte sa po operácii TEP k športu rýchlejšie

Poranili ste si koleno pri futbale, volejbale alebo hokeji a čaká vás operácia menisku? Vráťte sa po operácii ACL nebo TEP k svojmu obľúbenému športu rýchlejšie. Rehabilitujte s motodlahou.

Ako motodlaha vyzerá ?

Predstavte si motodlahu ako rehabilitačný prístroj, do ktorého umiestnite operovanú končatinu, potom stačí len pomaly a správne rehabilitovať. V motodlahe kolenný kĺb ohýbate do požadovaných uhlov. Prístroj nastavíte podľa svojich potrieb. Rozsah pohybu v extenzi a flexi (prepnutie a ohyb) môžete plynule regulovať až do 200°/min.

Prečo si k rehabilitácii vybrať motodlahu?

Pre skoré zotavnie je nesmierne dôležitá správna a efektívna rehabilitácia. Motodlahu (Continuous Passive Motion Devices) si pacienti veľmi pochvaľujú po závažných výkonoch, napríklad TEP kolena či bedra, alebo po ACL. Po výmene kolenného či bedrového kĺbu, ako aj po ACL, je veľmi podstatná správna a efektívna rehabilitácia, ktorú motodlaha bezpečne zaručuje. Motorová dlaha zaistí plynulý pasívny pohyb rehabilitovanej končatiny, podporí hojenie kĺbovej chrupavky, šliach, väzov a mäkkých tkanív. Preukázateľné účinky sú pozorované na zvýšení rozsahu pohybu v kolennom kĺbe a taktiež sa zníži bolesť v operovanej končatine. Pacient končatinu rozhýbe postupne, rehabilitácia nie je bolestivá. Motodlahu si vypožičiate u nás v požičovni motodláh.

Aké končatiny je možné s motodlahou rehabilitovať?

S motodlahou môžete rehabilitovať kolenný, bedrový kĺb, členkový kĺb, ramenný, lakťový kĺb, zápästie ako aj prsty na horných končatinách. Na každý kĺb sa používa odlišný prístroj. Motorovou dlahu si obľúbili športovci, ktorí utrpeli úraz napríklad pri futbale, tenise, hokeji, lyžovaní alebo pri behaní atď.

Vyberte si motodlahu na:

 • Koleno a bedro Artromot K1 Klasik
 • Rameno Artromot S3 Komfort alebo Artromto S4 (nová trojmotorová motodlaha)
 • Lakeť Artromot E2 nebo E2 compact
 • Členok Artromot SP3
 • Prsty Artromot F
 • Zápästie Artromot H

Motodlaha na koleno a bedro

K najžiadanejším  patrí motodlaha na koleno a bedro Artromot K1 Klasik, ktorá rehabilituje kĺby po TEP bedra a TEP kolena a po plastike krížového väzu (ACL). Artromot K1 Klasik slúži k precvičovaniu pasívneho a plynulého pohybu operovanej končatiny. Prístroj rýchlo nastavíte, nemusíte ho upravovať pre pravú a ľavú končatinu. S motodlahou máte zaručený anatomicky správny pohyb končatiny. Rýchlosť sa plynule nastaví až do 200°/ min, maximálny rozsah pohybu v kolennom kĺbe je od -10º v extenzii až do 120º vo flexii. Na prístroji je protisklzová podložka, podperu stehna, lýtka ako aj botičku možno veľmi ľahko umyť. Motodlahu nastavíte plynule a ľahko podľa toho, ako práve potrebujete. Prístroj váži iba 11 kilogramov, môžete ho používať k pooperačnej starostlivosti o koleno a bedrový kĺb, má veľmi dobrý rozsah v extenzii a flexii, čo pozitívne oceňujú športovci (krasokorčuľovanie, gymnastika, hokej,..). Prístroj si zapožičiate u nás v požičovni motodláh.

Prečo rehabilitovať s motodlahou?

 • Proces zotavovania kĺbupo operácii sa urýchli.
 • Pohyblivosť kĺbov sa vďaka intenzívnemu cvičeniu obnoví rýchlejšie.
 • Pohodlne môžete rehabilitovať aj doma.
 • Vznik možných komplikáciízapríčinených dlhodobým znehybnením kĺbov sa výrazne zníži.
 • Podporí sa zahojenie chrupaviek a väziva.
 • Opuchy sa rýchlejšie vstrebajú, kĺb nezatuhne.
 • Lymfatická cirkuláciamäkkých tkanív v kolennom kĺbe sa zlepší.

Kedy rehabilitovať s motodlahou?

Motorová dlaha sa často používa pri artrotómii (menisektómie, artroskopie), po artroplastike a implantácii endoprotézy. Budete ju potrebovať aj po operatívne zaistených fraktúrach, po operácii mäkkých tkanív v blízkosti kĺbu, pri operatívnych výmenách svalov, pri korekčných osteotómiach, pri resekcii tumoru v blízkosti kĺbu, pri artrolýze, pri zápaloch, prípadne aj pri distorzii a pomliaždeniny kĺbov.

Kde sa dá zapožičať motodlahu?

Motodlahu si zapožičiate u nás v požičovni motodláh. O motodlahy býva v niektorých mesiacoch veľký záujem, a preto je najlepšie, keď si prístroj zarezervujete ešte dnes. Zavolajte na telefónne číslo ++4219011023366, alebo nás kontaktujte e-mailom na info@proormedent.sk .

Prenájom na deň 10€/deň

Autor článku

Fyzioterapeut Pavel Székely, Dis

Pôsobí ako fyzioterapeut v rehabilitačnom stredisku Dopravného podniku hl. mesta Prahy už 27 rokov. Od roku 2003 pôsobí ako stály člen realizačného tímu a fyzioterapeut reprezentácie Českej republiky v LaCrosse.

Prečítajte si tiež:

 1. Všetko o rekonštrukcii predného skríženého väzu kolena (ACL) 
 2. Rehabilitujte s motodlahou a vráťte sa po operácii TEP k športu rýchlejšie
 3. Artroskopia je rýchly zákrok s nízkym rizikom komplikácií