Prenájom motodlahy sa oplatí! Pozrite sa prečo

Prenájom motodlahy sa oplatí! Pozrite sa prečo

Pacienti, ktorí podstúpili TEP (totálnu náhradu kĺbu), rekonštrukciu ACL, artroskopiu, akromioplastiku a iné operácie, ocenia Motodladu. Ak uvažujete o motorovej dlahe, určite sa oplatí požičať si ju. Pozrime sa na jej cenu a tiež na to, prečo je dobré používať motorovú dlahu.

5 dôvodov, prečo sa oplatí prenajať si motorovú dlahu

 1. Nová motorizovaná kolenná dlaha stojí kolem 4900 EUR bez DPH, čo je pre priemerného pacienta nedostupná investícia. Preto sa oplatí prenajať si motorovú dlahu.
 2. Pacient potrebuje motorovú dlahu len na niekoľko týždňov, takže investícia do výpožičky je podstatne nižšia, ako keby si pacient motorovú dlahu kúpil.
 3. Keď si prenajmete motorové lôžko, vrátite ho za dohodnutý počet dní alebo týždňov. Nemusíte sa starať o servis ani o predaj do second-handu.
 4. Prenájom motodlahy je veľmi jednoduchý. Stačí vyplniť objednávkový formulár alebo zavolať na +421 911 023 366 a dohodnúť si prenájom.

Cvičenie s motodlahou

Motorová dlaha je zariadenie, do ktorého vložíte nohu po operácii, nastavíte topánku, dĺžku stehennej kosti, na diaľkovom ovládači nastavíte rýchlosť až do 200°/min a môžete cvičiť. Bicykel sa veľmi ľahko ovláda pomocou diaľkového ovládania. Stačí si ľahnúť a zväčšiť rozsah pohybu. Cvičenie s motodlahou zabezpečí plynulý pasívny pohyb končatiny.

Prečo rehabilitovať s motodlahou

Cvičenie s motodlahou výrazne zlepší hojenie kĺbových chrupaviek, šliach, väzov a mäkkých tkanív. Bolesť operovanej končatiny sa rehabilitáciou zníži a zároveň sa zvýši rozsah pohybu v kolennom kĺbe. Vďaka motorizovanej rehabilitácii sa noha pohybuje postupne a rehabilitácia nie je nepríjemná. Pri pravidelnej rehabilitácii sa koleno bude pohybovať rýchlejšie, čím sa eliminujú možné komplikácie, ktoré vznikajú v dôsledku stuhnutosti kĺbu. Rýchlejšie sa vrátite do formy, opuch sa skôr vstrebe, kĺb nezatuhne a zlepší sa lymfatické prekrvenie mäkkých tkanív v kolennom kĺbe. Veľkou výhodou je, že môžete cvičiť v pohodlí domova.

Aký druh motodlahy na cvičenie si môžete prenajať?

V našej požičovni si môžete požičať motodlahy, s ktorými môžete rehabilitovať koleno, bedro, členok, rameno, lakeť, zápästie a prsty. Pre každý kĺb sa používa iné zariadenie. Motorizovaný je vhodný pre športovcov a seniorov, ktorí ho ocenia už len kvôli odstráneniu komplikácií týkajúcich sa stuhnutého kolenného kĺbu. Koleno a bedro Artromot K1 Klasik (nahradil starší model Artromot 2)

 1. Artromot S3 Comfort alebo Artromot S4 (nový trojmotorový motorizovaný ramenný zdvihák)
 2. Kompaktný kolenový zdvihák Artromot E2 alebo E2
 3. Artromot SP3 Podpora členku
 4. Zdvihák prstov Artromot F
 5. Zdvihák zápästia Artromot H

Rehabilitácia po TEP a návrat do práce

Približne dva až tri týždne po operácii budete nosiť pančuchy proti embolizmu. Rehabilitácia po TEP alebo ACL musí byť účinná a pravidelná. Trvá to približne dvanásť týždňov. Po TEP je rehabilitácia dlhšia ako po rekonštrukcii ACL. Pacient chodí do rehabilitačného centra, kde cvičí pod dohľadom fyzioterapeuta. S motocyklom môžu rehabilitovať športovci, ľudia v produktívnom veku, ako aj seniori. Rekonvalescencia trvá u každého pacienta rôzne dlho. Veľmi záleží na tom, ako účinne a pravidelne rehabilitujete.

Ak máte sedavé zamestnanie, môžete sa vrátiť do práce približne za tri až šesť mesiacov. Pri návrate do práce sa vždy poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Po operácii TEP dodržiavajte týchto 10 zásad

 1. Pravidelne cvičte
 2. Cvičenie zopakujte 5-krát
 3. Uvoľnite končatinu po cvičení
 4. Po operácii nedvíhajte ťažké bremená
 5. Nezabudnite, že nemôžete namáhať iba jednu stranu
 6. Ak idete von, riaďte sa pocitom únavy a nepreťažujte sa.
 7. Obmedzte kúpanie v horúcej vode
 8. Pri cvičení pravidelne dýchajte
 9. Ak vám noha opuchne, dajte si ju do zvýšenej polohy
 10. Cvičte správnu chôdzu

Prenájom motodlahy ešte dnes

Autor článku: 
Fyzioterapeut Pavel Székely, DisPavel Székely pracuje ako fyzioterapeut v rehabilitačnom centre pražského dopravného podniku už 27 rokov. Od roku 2003 je stálym členom realizačného tímu a fyzioterapeutom českej lakrosovej reprezentácie.
  

Prečítajte si tiež:

 1. Všetko o totálnej endoprotéze kolena (TEP)
 2. Rehabilitujte s motodlahou a vráťte sa po operácii TEP k športu rýchlejšie
 3. Artroskopia je rýchly zákrok s nízkym rizikom komplikácií