Kde si požičať motodlahu na koleno a bedro? V Bratislave, v malých mestách

 Kde si požičať motodlahu na koleno a bedro? V Bratislave, v malých mestách

Ste po operácii kolena, utrpeli ste úraz alebo podstupujete náročnú rekonvalescenciu? S motodlahami Artromot K1 budete rehabilitovať kedykoľvek z pohodlia domova. Pozrite sa, prečo je motodlaha tým pravým práve pre domácu rehabilitáciu a zistite, kde si prístroj objednať s dodaním v rámci celej Slovenskej republiky.

Pre koho je motodlaha vhodná?

Cvičenie na motorovej dlahe je vhodné po operácii kolena alebo bedra . Pacienti si motodlahu požičiavajú po operácii TEP bedrového kĺbu, TEP kolena, po plastike ACL (plastika krížového väzu), artroskopii, akromioplastike a ďalších operáciách.

Rehabilitácia a liečba po operácii kolena

Ak ste po totálnej endoprotéze kolena (TEP), prípadne po inej operácii kolenného väzu (ACL), vyplatí sa pravidelne a efektívne rehabilitovať . Efektívnu rehabilitáciu ocenia nielen osoby v produktívnom veku, ktoré sa potrebujú vrátiť do zamestnania, no najmä seniori, ktorým môže rekonvalescencia prebiehať pomalšie. Po operácii TEP je nutné rehabilitovať doma a tiež dochádzať na rehabilitačné cvičenia. Lekári pacientom odporúčajú, aby sa snažili značnú časť dňa zdržiavať mimo lôžko . Bezprostredne po operácii musíte nosiť aspoň dva týždne protiembolické pančuchy. Domáce rehabilitáciu zefektívnite vďaka motorovej dlahe na koleno(Môžete rehabilitovať tiež bedro, rameno, zápästie). Vďaka motodlahe sa vrátite rýchlejšie k bežnému pohybu, na ktorý ste boli pred zranením zvyknutí. Motodlaha pomôže seniorom, pretože vďaka motodlahe sa zvýši pohyblivosť kĺbov, riziko možných komplikácií, ktoré vnikajú pri dlhodobom znehybnení, sa eliminuje, opuchy sa rýchlejšie vstrebú, cievna a lymfatická cirkulácia mäkkých tkanív v kolennom kĺbe sa zlepší. Na motodlahe môžete rehabilitovať 4x denne od 30 do 60 minút. Použitie je veľmi jednoduché.

Cvičenie a cviky v domácom prostredí po TEP

Najprv skúste úplne natiahnuť nohu a narovnať koleno . Pokračujte pokrčením kolena do 90 ° , a ak vám to pôjde, skúste ešte viac pokrčiť. Mali by ste posilňovať štvorhlavý stehenný sval, vďaka posilňovaniu opakovane skúšať narovnať koleno. Precvičujte správny stereotyp chôdze. Kľúčová pre skoré zotavenie je domáca efektívna rehabilitácia. Motorová dlaha vám pomôže vrátiť sa k bežným činnostiam výrazne rýchlejšie. Nahradí pasívne domáce cvičenie, prepínanie aj ohyb nohy. Podobnosti o domácom cvičení nájdete v článku Kompletný sprievodca rehabilitáciou po totálnej endoprotéze kolena (TEP).

Kedy sa môžete vrátiť do práce po TEP kolena?

Zaujíma vás, ako dlho trvá rekonvalescencia? Záleží na tom, ako efektívne rehabilituje, ako sa koleno hojí a tiež na charaktere vášho zamestnania . Do zamestnania, kde budete prevažne sedieť na stoličke, sa po TEP kolena môžete vrátiť približne za tri až šesť mesiacov. Sedavé zamestnanie je po TEP vhodnejšie. Nemali by ste dlho stáť, zdvíhať ťažké bremená.

Prečo sa oplatí rehabilitovať s motodlahy?

 • Rýchlejšie sa zotaví kĺb.
 • Môžete rehabilitovať kedykoľvek budete mať čas.
 • Rehabilituje z pohodlia domova.
 • Možné komplikácie, ktoré vznikajú znehybnením kĺbu, sa zníži.
 • Zahojenie chrupaviek a väziva sa podporí.
 • Predtým sa vstrebú opuchy.
 • Kĺb nestuhne.
 • Zlepší sa lymfatická cirkulácia mäkkých tkanív v kolennom kĺbe.

Požičovňa motodlahy v Bratislave, malých mestách a okolí ....

Motodlahy si požičiate v Bratislave a kdekoľvek na Slovensku. Ak potrebujete rehabilitovať v pohodlí vášho domova a bývate v malom meste, môžete si motodlahy prenajať aj tu. Stačí, keď vyplníte dopytový formulár alebo zavoláte na telefónne číslo +421911023366. Keď si požičiate motodlahu v Bratislave dopravu vrátane zaškolenia na obsluhu prístroja zdarma. Pri vypožičaní na 14 dní vám doručíme motodlahu zdarma kamkoľvek na Slovensku zdarma. Prenájom motodlahy je možný aj na dedine alebo v malých mestách.

Aké motodlahy si môžete požičať?

 • Koleno a bedro Artromot K1 Klasik (nahradila starší model Artromot K2)
 • Rameno Artromot S3 Komfort alebo Artromot S4 (nová trojmotorová motodlaha)
 • Lakeť Artromot E2 alebo E2 compact
 • Členok Artromot SP3

Koľko stojí prenájom motodlahy?

Koľko stojí prenájom? Požičanie motodlahy je pre bežného občana (dieťa, seniora, športovcov aj osoby v produktívnom veku) výrazne lacnejšie ako jej vyhotovenie. Denné požičovné stojí 10€ podľa typu motodlahy, od 31. dňa zaplatíte len 9€/deň. A aká je predajná cena motodlahy na koleno alebo bedro? Prevyšuje sumu 4. 000 € bez DPH. Práve preto si pacienti motodlahy požičiavajú. Vďaka prenájmu a požičovni motodlah je tento skvelý rehabilitačný prístroj dostupný každému, kto ho práve potrebuje . Objednajte si motodlahu ešte dnes. V určitých mesiacoch v roku býva o motodlahy veľký záujem, preto neváhajte s objednaním už dnes. Zavolajte nám na telefónne číslo +421 911 02 33 66, napíšte na e-mail info@proormedent.sk alebo vyplňte na webe krátky formulár a my sa vám ozveme.

 

Autor článku

Fyzioterapeut Pavel Székely, Dis

Pôsobí ako fyzioterapeut v rehabilitačnom stredisku Dopravného podniku hl. mesta Prahy už 27 rokov. Od roku 2003 pôsobí ako stály člen realizačného tímu a fyzioterapeut reprezentácie Českej republiky v LaCrosse.

Prečítajte si tiež:

 1. Všetko o rekonštrukcii predného skríženého väzu kolena (ACL) 
 2. Rehabilitujte s motodlahou a vráťte sa po operácii TEP k športu rýchlejšie
 3. Artroskopia je rýchly zákrok s nízkym rizikom komplikácií
 4. Recenzia motodlahy K1 Klasik na koleno